Gündem

KYK Borçları İle İlgili Seçim Öncesi Borçlar Silinecek İddiası

KYK Kredi Borçları konusu Meclis gündemine sık sık gelen bir konu olmasıyla biliniyor. Konuya dair soru önergeleri ve kanun teklifleri verilmiş ancak somut bir sonuç alınamamıştı. Konuya dair ise bazı haber sitelerinde çok konuşulacak bazı iddialar ortaya atıldı. 

Kamuilanları.com olarak bu iddiaları ve KYK Kredi Borçlarına ilişkin son gelişmeleri sizlere aktarıyoruz. 

KYK KREDİ BORÇLARI İLE İLGİLİ SON GELİŞME

KYK Kredi Borçları ile ilgili olarak son olarak İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok tarafından verilen kanun teklifi Meclis’e sunulmuştu. Söz konusu bu kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na geldi. Halen komisyonda olan kanun teklifi KYK kredi borcu olan gençlerin bu borçlarının silinmesini öngörüyor. 

Kanun teklifinin görüşülüp karara bağlanması bekleniyor ancak İYİ Parti tarafından sunulan kanun teklifinin Meclis’ten geçip geçmeyeceği konusu net değil. Bu konuda AK Parti’nin tavrı önem kazanıyor. 

KULİS İDDİALARI: BORÇLAR SİLİNECEK

Söz konusu borçlara ilişkin olarak bazı haber siteleri gün içerisinde bazı bilgiler edindiklerini ve seçimlerden önce AK Parti’nin konuya dair bir çalışma yürüteceğini iddia ettiler. Ortaya atılan iddialarda KYK Kredi Borçlarının silinmesi ve belirli bir süre içinde borçlarını ödemiş olanların parasının iade edileceği yönünde çalışmalar olduğu öne sürüldü. 

Konuya dair AK Parti’den henüz bir açıklama gelmezken iddia sahipleri bu çalışmanın yerel seçimler öncesinde, seçim kampanyası kapsamında yapılacağını ifade ettiler. 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

* KYK Kredi Borçları silinmeli mi?

* KYK Borçları silinirse geriye dönük ödemeler nasıl olmalı?

* KYK Borçlarını silinmesi çalışması doğru bir çalışma olur mu?

Konuya dair düşüncelerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilirsiniz.

KYK Haberlerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.