Gündem

Malatya’da bir bekçi diğer bekçiyi vurdu!

Malatya’da Haber Merkezi’nin Polis Akademisi -Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi mevkiinde şüpheli bulunduğu anonsu alan 3 bekçi görevlerini yerine getirmek üzere olay yerine gittiler. Yeşilyurt ilçesine bağlı Cevatpaşa Mahallesi, Polis Akademisi Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi önünde bir şüpheli ve 3 bekçi karşı karşıya geldi. Şüpheli ile konuşamaya çalışan bekçiler kendilerini bir arbede ortasında buldu.

1 bekçi vuruldu, 2 bekçi bıçaklandı

Bekçilerin iletişim kurma çabasına bıçaklı saldırı ile karşılık veren Suat U. İsimli şüphelinin bu davranışı üzerine bekçilerden biri havaya ateş açtı. Silahtan çıkan kurşunun sekmesi sonucu Sedat K. İsimli bekçi başından vuruldu. Bekçinin başını sıyıran kurşun hayati tehlikeye neden olmasa da bekçilerden 2 tanesi saldırganın bıçak darbelerinden yaralandı.

Şüphelinin bıçakla yaraladığı Gökhan P. İle Yusuf S. İsimli bekçilerden Yusuf S. Aldığı 5 bıçak darbesiyle ağır yaralandı. Yaşananların ihbar edilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Yunus S. Turgut Özal Tıp Fakültesine diğer yaralı 2 bekçi Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Şüpheli Suat U.’nun da arbede de yaralanması üzerine, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı olayda, polis ekipleri olayın gerçekleştiği bölgede çok sayıda boş kovanın yanı sıra 1 adet bıçak buldu.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir