Gündem

Mansur Yavaş: Belediyede 10 Bin TL Alan Çaycı Var

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde belediye bünyesinde yaşanan işten çıkarılmalar ele alındı.

Bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Açıklamalarında geçmiş dönemlerden örnekler veren Mansur Yavaş çok dikkat çeken bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

10 BİN TL MAAŞ ALAN ÇAYCI VAR

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş belediyeden işten çıkarılma konusunda AK Partili Meclis Üyelerine yanıt verdi. Bu konuda kendisine yöneltilen eleştirileri yanıtlayan Mansur Yavaş işten çıkarılmas konusunda Melih Gökçek döneminde örnek verdi.

“Gökçek döneminde 8 bin işçi işten atıldı, ağzınızı açtınız mı? İşten ayrılan sayısı 159 kişidir. İşten atsak 159 kişiyi mi atarız? Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamıyoruz. Ekmekle oynayan şerefsizdir”

Bu görüşmelerde ele alınan konulardan bir tanesi de belediye çalışanlarına yönelik maaş düzenlemesi oldu. Bu konuda net ifadeler kullanan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş şu ifadelere yer verdi. 

“İlkokul mezunları arasında 12 bin lira maaş alanlar var. 10 bin lira maaş alan çaycılar var. Daha ağır işlerde çalışan insanlar, daha düşük maaş alıyor. Ben de fiyat düzenlemesi yaptım”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir