Gündem

Mansur Yavaş’ın İlk İcraatı: Makam Araçlarını Azaltmak Olacak

Resmi olmayan sonuçlara göre Ankara’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim sonuçlarına ve icraatlarına dair açıklamalarda bulundu. 

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’e açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş, ilk icraatının makam araçlarının sayısının azaltmak olduğunu ifade etti. İşsizlik ve haciz konularına da değinen Mansur Yavaş’ın açıklamasının detayları şu şekilde,

MAKAM ARAÇLARININ SAYISINI AZALTACAĞIM

Mansur Yavaş yapmış olduğu açıklamasında göreve başlamasıyla makam araçlarının ortadan kalmasını sağlamak olduğunu söyledi. Bir diğer icraatın ise belediye tarafından konulan bazı hacizlerin ortadan kaldırılacağını ifade eden Mansur Yavaş işsizlik sorununa da değindi. 

“Söz vermiştim, makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir sorun… Asfalt katılım payı nedeniyle hacizler yaşanıyor. Bunu tüm Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara’nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız.”

Mansu Yavaş konuşmasında ayrıca AK Parti’nin Ankara itirazına dair de açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş bu konuda sonuçlardan emin olduğunu ve bunun rahatlığını yaşadığını ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir