Gündem

Mansur Yavaş’tan Hakkında Sahtecilik ve Çek İddialarına Açıklama

CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında son dönemlerde bazı iddialar ortaya atılmıştı. 

Bir kişinin hakkında görevi kötüye kullanma hususunda suç duyurusu bulunmasıyla gündeme gelen iddialara Mansur Yavaş açıklamalarda bulundu. 

MANSUR YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA

Mansur Yavaş söz konusu iddialara dair yapmış olduğu açıklamasında iddia edilen Yargıtay’ın ceza onamasının gerçek olmadığını söyledi. Hakkında açıklamalarda bulunan kişiye dair de bazı iddialarda bulunan Mansur Yavaş üstü kapalı şekilde hükümete eleştiride bulundu.

Mansur Yavaş’ın Yapmış Olduğu Açıklaması

“Asıl mağdur benim. Yargıtay’ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur. Seçim uğruna bir sahteciye bu imkanı vermek bir utanç vesikasıdır. Ona bu imkanı verenlerin yüzlerine silemeyecekleri bir kara leke olarak yapışmıştır. ‘Bilmeyerek bu suçlamaları Mansur Yavaş’a yönelttik’ diyorsanız kötü. Bunları bilerek yapıyorsanız durum çok daha vahim. Bu insanın işlediği suçları biliyorsunuz Yavaş’ı suçlamak için ne yapacaksınız? Devam eden davalar var bu açıklamaları yapmak suç. Bu sahteci şahısı, işlediği 6 buçuk yıl suçtan, o çocuk istismarı dosyasından beraat ettirmeyi mi düşünüyorsunuz? Onun için mi sahip çıkıyorsunuz bu şahısa? Siyaset için bu kadar küçülmeye değer mi? Seçimi kaybetme paniği ile yapılanlar siyasete yakışmıyor.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir