Gündem

Meclis Kürsüsünde EYT Talebi: EYT’lilerin Sorununu Çözmek Boynumuzun Borcu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) vatandaşlar yaşanan her gelişmeyi merakla takip ediyorlar.

EYT konusunda düzenleme bekleyen ve hükümetin bu alanda adım atmasını isteyen EYT’lilerin durumu CHP tarafından gündeme alındı. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba TBMM’de yapmış olduğu konuşmasında EYT, Kıdem Tazmitanı ve İş Kazaları konusularına dair açıklamalarda bulundu. 

EYT’LİLERİN SORUNUNU ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Meclis kürsüsünde yapmış olduğu konuşmasında çalışma hayatında yer alan vatandaşlar için en önemli konulardan olan kıdem tazminatı hakkında açıklamalar yaptı. Kıdem tazmitanıiçin hükümet tarafından devam eden çalışmaları eleştiren Veli Ağbaba, kıdem tazminatının fona devredilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Kıdem tazminatının işçinin güvencesi olduğunu açıklayan Veli Ağbaba, bu güvencesinin elinden alınmasına izin vermeyeceğiz, dedi.

EYT konusunda da dikkat çeken ifadeler kullanan Veli Ağbaba, EYT sorununu çözmek boynumuzun borcu dedi ve şu açıklamalarda bulundu.

“EYT’lilerin ülkeye 800 milyar yük olduğu söyleniyor. AKP Genel Başkanı 750 milyar diyor ama bunların hiçbirinin gerçek olmadığını biliyoruz. İş kazaları konusunda rekorlar kırıyoruz. Her gün 5 işçi iş cinayetine kurban gidiyor. Soma’da 301 kişi katledildi iş cinayetiyle, Soma’dan bu güne kadar daha fazla işçi madenlerde katledilmiş.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir