Gündem

Meclis Tatile Girmeden Ceza İndirimi ve Af Yasası Görüşülecek Mi?

31 Mart yerel seçimleri dolayısıyla çalışmalarına ara veren TBMM seçim sonrası torba yasa, askerlik düzenlemesi gibi acil konuları ele almaya başladı. 

Halen Meclis’te görüşülmesi beklenen çok sayıda önemli dosya bulunuyor. Bu dosyalardan bazıları ise eğitim reformu paketi, genel af yasası, ekonomik adımlar, yargı düzenlemeleri. 

Peki bu konu başlıklarının arasında yer alan Af Yasası meclis tatile girmeden ele alınacak mı?

TBMM TATİLE GİRMEDEN AF YASASI ELE ALINACAK MI?

Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimler nedeniyle ertelenen konuların görüşmelerine bir süre daha devam edecek. Bazı önemli düzenlemelerin ele alınması için Temmuz sonuna kadar faaliyetlerini devam ettirecek Meclis’in bu süre dolmadan af yasasını ele alması bekleniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesindeki bazı düzenlemeleri içeren ilk yargı paketinin Meclis tatile girmeden görüşülmesi ve onaylanması bekleniyor. Bu yargı paketi içerisinde hakim-savcı yardımcılığı sistemi ve şiddet içermeyen bazı suçlardan hükümlü yaşlı, hamile ve çocukların cezalarının, elektronik izleme merkezi aracılığıyla evde infaz konuları bulunacak.

Bu başlıkların yanında ayrıca af yasası ile ilgili olarak bazı suçlarda ceza indirimi konusunun ele alınacağı öngörülüyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir