Gündem

Mehmet Özhaseki’den Her Mahalleye Bir Kreş Projesi İle 100 Bin Kadına İş Müjdesi

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, yerel seçim çalışmaları öncesinde yapmış olduğu konuşmalarında Ankara’ya ilişkin projelerinden bahsediyor. 

Ankara için yürüttüğü çalışmalarından olan kadın istihdamı projelerine değinen Mehmet Özhaseki konuya dair açıklamalarında 100 bin kişilik istihdam projesini açıkladı. 

MEHMET ÖZHASEKİ’DEN 100 BİN KADINA İSTİHDAM PROJESİ

Yerel seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Ankaralıların ilgisini çekmek adına projelerini bir bir sıralıyor. 

Bu projelerden olan ve Türkiye’nin en önemli sorunlarından istihdam konusunda önemli bir projeyi hayata geçirmek isteyen Mehmet Özhaseki, her mahalleye bir kreş projesiyle binlerce kadının istihdam edileceğini açıkladı. Özhaseki, Başkentli kadınların ayrıca yaşlı bakım evleri ve belediye şirketlerinde de istihdam edileceğini duyurdu.

”Kadınlara yönelik istihdam projeleri bununla da kalmayacak. Özhaseki, Belediye bir kooperatif kurarak, bunlar için satış stantları oluşturduğunda üretim yapan her kardeşimizin satacağı ürün orada ortaya çıkar. Resim yapan birisi bile resimlerini satmak istediğinde işte bizim o açacağımız dükkanda, stantta, mağazada bunları satabilecek. Bunları daha önce yaptık. Bizim için zor bir şey değil. Çok değişik alanlarda onlarca değişik ürün yapan kadınlarımızın bu el emeği olan, göz nuru olan işlerini satabilecekleri, pazarlayabilecekleri ev ekonomisine de katkı sağlayabilecekleri ortamları sunmak tabi ki belediyelerimizin işi, diye görüyorum”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir