Gündem

Memur Sen Başkanı Yalçın: İstifa Ettirilen Sendikalı Sayısı 4 Bin 910 Oldu

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Antalya’da katıldığı etkinlik kapsamında sendika üyelerine hitap etti. Burada bir konuşma gerçekleştiren Ali Yalçın son dönemlerde sendikasında yaşanan istifalara dair değerlendirmelerde bulundu.

4 BİN 910 ÇALIŞAN SENDİKADAN İSTİFA ETTİ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmasında yerel seçimlerin ardından parti yönetimi değişen belediyelerde sendika değişikliği için işçilere baskı yapıldığını söyledi. Çalışanların partilere yakın sendikara geçmeleri için tehdit edildiklerini ifade eden Ali Yalçın bu olayları karanlık günler olarak nitelendirdi. 

Belediyeleri ele alan siyasi partilere yakın sendikaların ellerindeki gücü millete karşı kullandıklarını söyledi. Bu gücün vesayet aracına dönüştürüldüğünü söyleyen Memur Sen Başkanı Ali Yalçın son dönemlerde istifa edilen çalışan sayısını açıkladı. 

”Seçimden sonraki ilk 15 gün içinde 2 bin 950 üyemiz baskı ve tehditle istifa ettirildi. Bugün itibariyle el değiştiren belediyelerde istifa ettirilen üye sayımız 4 bin 910’a ulaştı” dedi. Antalya’da bin 350 üyenin istifa ettirildiğini vurgulayan Yalçın, baskı, psikolojik şiddet, tehdit ve yıldırmanın ise devam ettiğine dikkat çekti.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir