Gündem

Meteoroloji’den Birçok İl İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

İç Anadolu’nun bazı illerinde akşam saatlerinden itibaren kar ve karla karışık yağmur bekendiği ifade edilen açıklama Meteoroloji Genel Müdürlüğü Doğu Anadolu ile Karadeniz bölgelerinin bazı illerinde de gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı beklendiğini ifade etti.

KAR YAĞIŞI GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kayseri, Sivas, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Aksaray ve Karaman’ın doğusu ile Konya’nın güneydoğusunda akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği vurgulandı.

Ayrıca yapılan açıklamada yağışların yarın öğle saatlerine kadar yer yer 10-20 santimetre örtü bırakacağı belirtilirken ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada Erzincan ve Tunceli’nin yüksek kesimleri, Bingöl, Muş ile Malatya ve Elazığ’ın güney bölgesindeki yüksek kesimlerde gece saatlerinden, Şırnak, Hakkari, Ağrı ile Van’ın güney ilçelerinde ise yarın sabah saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı beklendiği vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir