Gündem

Meteoroloji’den Önemli Uyarı Geldi ! Bazı İllere Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kapsmaında ülkemiz genelinin parçlaı ve çok bulutlu geçeceği belirtildi. Bunun yanı sıra Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile sabah saatlerinde Konya, Sinop, Samsun çevreleri ve Antalya’nın doğu kıyılarının yağışlı geçeceği vurgulandı.

KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR

Meteoroloji yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Antalya’nın doğu kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenirken yağışların Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olacağını belirtti.

METEOROLOJİK UYARI

Hava sıcaklıklarında bir değişiklik olmayacağı ifade edilen açıklamada rüzgarın genellikle güney yönlerden, güney kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklendiği Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi durumlar için vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarı yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir