Gündem

Mevcut Askerlerin Yeni Askerlik Sistemi İle Terhis Süresi Kısalacak Mı?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yeni askerlik sistemine ilişkin merak edilen sorulara yanıt verdi. 

Bir etkinlik kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hulusi Akar konuşmasında, halen askerlik görevini yapan vatandaşların yeni sistemden yararlanıp yararlanmayacakları konusuna değindi. 

MEVCUT ASKERLER YENİ SİSTEMDEN YARARLANACAKLAR MI?

Yeni askerlik sistemine dair açıklamaları kapsamında kendisine sorulan sorulara yanıt veren Bakan Hulusi bir basın mensubunun sistemin kanunlaşmasıyla beraber silah altındaki askerlerin terhis olup olmayacağı sorusuna yanıt verdi. 

Bu konuda net bir açıklamada bulunmayan Bakan Hulusi Akar soruya sadece ‘Olabilir’ değerlendirmesinde bulundu. Yeni sistemin ne zaman uygulamaya gireceğini de açıklayan Milli Savunma Bakanı bu konuda şu sözleri kullandı. 

“Bunun kararını tabii Cumhurbaşkanımız ve Meclis verecek. Biz TSK olarak bu kanunun yayımlandığından itibaren yürürlüğe girmesiyle birlikte çıkabilecek sorunlara karşı tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz”

Meclis’ten Bayramdan Önce Çıkar Değerlendirmesi

Bakan Hulusi Akar açıklamasında söz konusu yasanın bayramdan önce meclise gelebileceğine işaret ederek, ”En kısa zamanda bitireceğiz” karşılığını verdi. “Ramazan bayramından önce yeni sistem yasalaşır mı” sorusu üzerine “Çıkar inşallah” açıklamasında bulundu.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir