Gündem

MHP’den Memur Maaş Zammına Bülent Arınç Örneği İle Zam Değerlendirmesi

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon oranlarının ardından netlik kazanan memur maaşları hakkında bir paylaşımda bulundu. 

Enflasyon farkı zammı ile birlikte alınacak toplam zam oranının yetersiz olduğunu ifade eden Cemal Enginyurt, paylaşımında dikkat çeken bazı ifadelerde kullandı. 

MHP’DEN ARINÇ’A EDEPSİZ ELEŞTİRİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt kendisine ait Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımının ilk bölümünde, son günlerin en dikkat çekici konusu olan Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin zamlarını eleştirdi. 

Bu zam eleştirilerine ‘Edepsizler’ diyerek yanıt veren Bülent Arınç’a da atıfta bulunan Cemal Enginyurt, paylaşımın ikinci bölümünde enflasyon farkı zammına değindi.

Oluşan memur maaşlarının yetersiz olduğunu ifade eden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’on konuya el koyması gerektiğini ifade etti.

Cemal Enginyurt’un Twitter Paylaşımı

”Emekliye %5,Memura %6 zam. Bülent Arınçın maaşı niye arttı demeyin?Onun yetkisi olmadan, habersiz artmış. Sonra size de edepsiz der. Şaka bir yana da.Bu maaş zammını yeterli diyen vicdan sahibi var mı? Memur perişan,Emekli açlık sınırında. Sayın Cumhurbaşkanım! Konuya el atmalı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir