Gündem

MHP’den Öğrenciler İçin Sınavlar İptal Edilsin Önerisi

Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir konuşma yaptı. Fendoğlu deprem bölgesindeki üniversite öğrencilerinin depremden dolayı ders çalışamadıklarını belirtti ve sınavların iptal edilmesi önerisinde bulundu.

Deprem bölgesinde eğitim gören üniversite öğrencilerinin bütünleme sınavlarına temas eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmasında deprem, bölgede eğitim alan öğrenciler için de endişe ve kaygıları beraberinde getirdiğini bundan dolayı ders çalışamadıklarını ve sınavların iptal edilmesini istedi.

YAPILAN AÇIKLAMA 

MHP’li Fendoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Malatya ve Elazığ’da meydana gelen deprem, bölgede eğitim alan öğrencilerimiz için de endişe ve kaygıları beraberinde getirmiştir. Dışarıda sabahlayan, bu nedenle sınavlara da hazırlanamayan, depremin oluşturduğu psikolojik travmayı atlatmadan Özellikle, Elazığ Fırat, Malatya İnönü ve Turgut Özal Üniversitesi öğrencilerimiz sınavlarını düşünmektedirler.

Öğrencilerimiz içerisinde bulundukları deprem psikolojisi, yaşadıkları tedirginlikle bütünleme sınavlarına nasıl hazırlanacak ve bu sınavlara nasıl girecekler malumunuzdur. Bu nedenle, bölgemizde üniversite eğitimi alan öğrencilerimizin bize ilettiği, yapılmamış olan bütünleme sınavlarının ertelenmesi ve bir defaya mahsus uzaktan, on line sınav yapma hakkının verilmesi talepleridir. İlgili bakanlıklara duyururum”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir