Gündem

MHP Lideri Bahçeli: Asıl Sorun Beka Değil 5 Harfliler Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Devlet Bahçeli, Kırıkkale mitingi sonrasında basın mensuplarına dair açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli ayrıca yerel seçim konusuna değindi. 

Yerel seçim konusunda yapmış olduğu açıklamasında Mansur Yavaş ile ilgili iddiaları da değerlendiren MHP Lideri Bahçeli’nin açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

MHP LİDERİ BAHÇELİ’DEN 5 HARFLİ AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Devlet Bahçeli basın mensuplarına yönelik konuşmasında Millet İttifakı liderleri hakkında dikkat çeken bir tabir kullanan MHP Lideri Bahçeli şu ifadeleri kullandı. “Biz Türkiye’de beka sorunu diyoruz ama gerçek sorun belli oldu; Kemal, Meral, Temel… Hepsi beş harften oluşan bir ittifakın kapsamı içerisinde bulunan anlamlı isimler olarak dikkat çekiyor.”

Mansur Yavaş İstifa Etmeli

Mansur Yavaş hakkında ortaya atılan iddialar hakkında da açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli konuşmasında şu ifadeleri kullandı. ‘Ben soruşturma sonucu alınıncaya kadar, siyasi olarak CHP’nin temsilinde hem şahsıma, hem partime bir zarar vermemek, hem de mahalli idareler seçimlerini gölgeye düşürmemek için adaylıktan çekiliyorum’ demesi en ahlaki yoldur. Ve soruşturmanın sonucu alınınca kadar bu kararı aldığını söyleyecek. Sonucu aldıktan, adaylıktan çekildikten sonra tekrar bunun aday olması vesaire gibi şart da yok. Yani büyükşehir belediye başkan adaylığını noktalaması gerekir.’

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir