Gündem

MHP Lideri Bahçeli’den Öcalan’ın Avukatları İle Görüşmesine İlişkin Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli çok konuşulan PKK elebaşı Öcalan’ın avukatlarıyla görüşme konusuna dair değerlendirmelerde bulundu.

ÖCALAN’IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMESİNDE SAKINCA YOK

İmralı Adası’nda tutuklu bulunan bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine dair açıklamalar basında geniş yankı uyandırmıştı. 

Çözüm sürecinin yeniden başlamasına dair bir gelişme olarak değerlendirilen olaya dair açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Çözüm sürecini olmayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra bir açıklamda MHP Lideri Bahçeli’den geldi.

Devlet Bahçeli açıklamasında Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesinde bir sakınca olmadığını belirtti. Devlet Bahçeli tarafından konuya dair yapılan o açıklama;

”Böyle bir durum karşısında Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifade ettiği şekliyle; çözüm sürecini kapsamayan ama avukatının talebine verilen bir cevaptır. Bana sorarsanız avukatıyla görüşsün. Yani görüşmese dahi bunlar Kandil’den haberleşiyorlar zaten. Bunu büyüterek farklı noktalara getirerek, hele hele PKK onun YPG’siyle onun HDP’siyle iş birliği yapıp seçim kazanma sevdasına kapılanların, ağızlarına böyle bir görüşmeyi almamaları lazım. Ağızlarına almaları gereken görüşme, yattaki görüşmeler olmalıdır.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir