Gündem

Milli Savunma Bakanı Akar: Yeni Sistemde Bedelli Askerlik Ücreti 30 Bin TL

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar IDEF 2019 Savunma Sanayii Fuarı’na katıldı. Burada NTV’den Özden Erkuş’a bazı açıklamalarda bulunan Bakan Hulusi Akar yeni askerlik sistemi hakkında son gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. 

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ YAKLAŞIK 30 BİN TL

Vatandaşların merakla bekledikleri yeni askerlik sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Akar, yeni sistemin ne zaman uygulamaya gireceği konusuna değindi. Bu konuda çalışmaların son safhada olduğunu ifade eden Bakan Akar, çalışmaların tamamlandıktan sonra düzenlemenin Cumhurbaşkanlığı onayına sunulacağını açıkladı. 

Bedelli askerlik ücreti hakkında da bilgi veren Bakan Hulusi Akar 30 bin rakamı üzerinde durdu.

”Yeni askerlik sistemi mükemmel olsun diye. İyi bir sistem üzerine çalışıyoruz. İlave görüş ve teklifler geliyor. En kısa zamanda tamamlayıp Cumhurbaşklanlığı’na göndereceğiz. Bedelli askerlik ücreti yüksek deniyor ama erlere maaş vereceğiz. Kendi içinde birbirini karşılaması için bu ücreti öngördük. Yaklaşık 30 bin TL bu şekilde olunca sistem kendini döndürebilecek.”

ABD İle Yaşanan Gerilim

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar gündemde ilişkin yapmış olduğu açıklamalarında ayrıca ABD ile yaşanan gerileme de değindi. Bakan Akar bu konuda ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile gerçekleştirilen görüşme hakkında bilgi veren Bakan Akar, ABD ile yaşanan S-400 ve F-35 gerilimi, Suriye’de güvenli bölge planı ve terörle mücadele konularının ele alındığını söyledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir