Gündem

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Askerlik Sistemi Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Çamlıca Spor Kulübü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Burada gündeme ve merak edilen konulara dair açıklamalarda bulunan Bakan Hulusi Akar yeni askerlik sistemini ele aldı. 

HULUSİ AKAR’DAN ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yapmış olduğu açıklamasında, çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Yeni askerlik sisteminin tüm meslek gruplarının ihtiyaçlarına karşılık vereceğini açıklayan Bakan Hulusi Akar bu konuda şu ifadeleri kullandı. 

“Gençlerin çok iyi şartlarda askerlik yapabilmesi için yeni askerlik sistemini de gençlerimizin hizmetine sunacağız. Yeni askerlik sistemi, bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyacını karşılarken diğer taraftan da gençlerimizin eğitim, öğrenim ve meslek ihtiyaçlarına cevap verecektir.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir televizyon programında yeni askerlik sistemine dair tüm ayrıntıları kamuoyu ile paylaşmıştı. Yeni sistemde lise, önlisans ve lisans mezunu adayların nasıl ve ne şekilde askerlik yapacaklarını açıklayan Bakan Akar konuyu bir tablo yardımıyla kamuoyuna sunmuştu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir