Gündem

NATO ödüllendirdi İBB çalıştaya çağırmadı: Sosyal medyaya damga vurdu!

İstanbul’da uzmanlar meydana gelmesi beklenen büyük deprem öncesinde İBB tarafından düzenlenen çalıştayda bir araya gelecek.

DEPREM UZMANIN ÇALIŞTAYA ÇAĞRILMAMASI TEPKİ ÇEKTİ

İBB tarafından düzenlenen çalıştaya ünlü deprem uzmanı Prof.Dr. Naci Görür’ün çağrılmaması tepki çekti.

Milyonlarca insanı yakından ilgilendiren çalıştaya çağrılmayan deprem uzmanı Görür konu hakkında yaptığı açıklamada, “Dün öğrendim ki beni organizasyonun içine hiç bir şekilde koymamışlar. Ne bilim kuruluna, ne moderatör olarak ne de konuşmacı olarak… Elbette ki ben kişisel olarak bunu önemsemiyorum. Ama burada hizmet, emek, katkı, etik, liyakat ve hak gibi insanı insan, toplumu toplum yapan değerler göz ardı edildiği için itiraz ediyorum.” dedi.

NATO ÖZEL ÖDÜLÜ ALAN GÖRÜR İBB’YE SİTEM ETTİ

Ayrıca düşüncelerini sosyal medya üzerinden paylaşan uzman Görür, “Onun için sizlere yazıyorum. Marmara depreminin tartışıldığı bir oturuma çağırmadığınız Naci Görür 1999 deprem öncesinde ve 1999 deprem sonrasında Marmara’da yapılmış tüm araştırmaları koordine etmiş, araştırıcı olarak görev almış, yayın yapmış, ortak yayınlarda yer almış, konferanslar düzenlemiş, konferanslara katılmış, bu çalışmalarından dolayı NATO özel ödülü almış, NATO’nun desteği ile ilk deprem araştırmalarını başlatmış, Bilim Akademisi üyesi bir bilim adamıdır. Acaba o oturumlara çağrılanlardan daha fazla ne yapmalıydı ki siz çağırsaydınız” ifadelerini kullandı.

NASIL SİNDİRECEKLERİNİ MERAK EDİYORUM

“Kişisel bir yaklaşım peşinde değilim” diyen Naci Görür, “Ama bu haksızlığa, hoyratlığa itiraz ediyorum. Onların da bu durumu nasıl içlerine sindireceklerini merak ediyorum. Bu durumu hak, hukuk, adalet ve liyakata önem verdiğine inandığım sayın belediye başkanımızın bilmediğini düşünüyorum. Kendisinden randevu istedim, bekliyorum. Ona doğruları anlatmayı görev addediyorum. İlgili daire başkanı ve genel sekreteri telefonla aradım ama bana geri dönmediler” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir