Gündem

Nöbetçi Noter Uygulaması Başlıyor! Nasıl Çalışacaklar?

Türkiye’de nöbetçi noter uygulaması artık başladı. Haftaiçinde Mesai saatlerinde araç alım satışlarına zaman ayıramayan vatandaşlariçin nöbetçi noter uygulaması devreye sokulmuştu.

Yeni uygulamadaCumartesi ve Pazar günleri sabah 9 ile 17 arasında nöbetçi Noterler hizmetverecek. İstanbul’da iki Anadolu Yakası ikisi Avrupa Yakası olmak üzeretoplamda 4 nöbetçi noter hizmet verecek. Ankara ve İzmir’de ikişer nöbetçinoter olurken diğer şehirlerde de gider nöbetçi noter hizmet vermeye devamedecek.

Açık olan Noterler de vatandaşlar işlemlerini haftaortasındaki gibi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek. Ankara’da ilk nöbetçiNoterler Altındağ 7. noterliği ve Ankara 40. noterliği oldu. Ankara 40. Noteri HandanBaykam konuyla alakalı yaptığı açıklamada 2 ay gibi bir sürede bakanlığımızınçalışmaların hepimizin neticesinde Türkiye Noterler Birliği’nin çalışmaları ilebirlikte 2019 İlk nöbetçi noter uygulaması başladı. Genel olarak araç satışı vekâletnamekonuları ile alakalı başvurular oluyor.

Hafta içerisinde mesai saatleri nedeniyle notere gelemeyenvatandaşlar için oldukça iyi bir uygulama olduğunu söyleyen Handan Baykam noternöbetçi noter sayısının arttırılmasını istiyor. Ayrıca Adalet Bakanı AbdülhamitGül de Ocak ayında gün bu konuyu gündeme getirmiş ve uygulama 2 ay gibi birsüre içerisinde hayata geçirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir