Gündem

Nöbetçi Noterlik Uygulamasıyla En Çok Araç Satış İşlemi Yapıldı

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin nöbetçi noterlik uygulamasının işleyişi ve bu zamana kadar vatandaşların göstermiş oldukları ilgiye dair açıklamalarda bulundu. 

NOBETÇİ NOTERLİK UYGULAMASI

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin hayata geçirilen uygulamaya dair yapmış olduğu açıklamasında, sistemin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini açıkladı. Nöbetçi noterlik uygulamasına dair bazı veriler paylaşan Dursun Cin, vatandaşların hafta sonu en çok araç satış işlemi yaptıklarını bildirdi.

Adalet Bakanlığı ile ortak yürütülen çalışmalar sonucunda 6 Nisan’da başlayan nöbetçi noterlik uygulamasında 1 ayın dolduğunu ifade eden Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, uygulamanın hayata geçtiği ilk hafta 6 bin işlem yapıldığını söyledi. Bir aylık bilançoyu da açıklayan Dursun Cin uygulamanın ilk ayında nöbetçi noterliklerdeki toplam 37 bin 394 işlem yapıldığı bilgisini verdi.

“Noterlikler olarak, kolay, hızlı ve güvenli şekilde hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Nöbetçi noterlik uygulaması sorunsuz işliyor. Hafta sonu nöbetçi noterliklerde en çok araç satış işlemi yapıldı.”

Uygulamanın geleceğine dair de açıklamalarda bulunan Dursun Cİn ihtiyaç halinde nöbetçi noterlik uygulamasının kapsamında genişlemeye gidilebileceğini sözlerine ekledi. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir