Gündem

O ilde yaşayanlar için flaş uyarı : İkinci emre kadar yasak geldi

Teröristlerin kış yapılanmasını engellemek için güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatılığını duyuran Bitlis Valiliği iki ilçede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini bildirdi.

VALİLİK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ETTİ

Yayımlanan duyuruda, “Bitlis İli Merkez İlçesi sınırları içerisinde bulunan; Yukarı Ölek ve Aşağı Ölek köy ve mezraları bölgelerinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde, bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için “Şehit Uzm.J.IV.Kad.Çvş. Veysel ŞİRİN 2020-02 Operasyonu” icra edilmektedir.” denildi. 

İKİNCİ BİR EMRE KADAR YASAK GELDİ

Ayrıca şu ifadeler yer aldı:

Bu kapsamda; sivil vatandaşların can güvenliğinin sağlanabilmesi maksadıyla operasyon bölgesine girmelerine müsaade edilmemesine, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 20 Ocak 2020 pazartesi günü saat 20:00’dan itibaren (öğrenim görmekte olan öğrencilerin eğitim/öğretim hakkı ve devlet memurlarının mesai saatlerinin kısıtlanmaması kaydıyla) ikinci bir emre kadar Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.