Gündem

Optimar ve MAK Araştırma Şirketlerinden İstanbul Seçim Sonucu Tahmini!

İstanbul’da yeniden seçim kararının alınmasının ardından araştırma şirketleri yeniden çalışmalara başladılar. 

İstanbul genelinde seçmen kitlesini takip eden araştırma şirketleri ayrıca siyasi areneda gelişen güncel olaylara dair açıklamalarda bulunuyorlar. 

Bu çerçevede, daha seçimlerin yenilenmesi kararının yeni alınmış olmasına rağmen ilk anket sonuçları geldi. İki farklı şirket yönetici tarafından yapılan açıklama detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

İSTANBUL İÇİN SEÇİM ANKETİ

Habertürk TV’de Hülya Hökenek, İstanbul seçim sonuçları ile ilgili bir program düzenledi. Söz konusu programa konuk olan isimler arasında ise MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat ile Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir vardı. İki araştırma şirketi başkanı Hilmi Daşdemir ile Ali Kudat, 23 Haziran’da kimin İBB Başkanı olacağına dair soruyu yanıtladılar. 

Bu çerçevdede program sunucu Hülya Hökenek iki isme, ’23 Haziran seçimleri için Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında kimi önde görüyorsunuz?’ sorusunu yöneltti. 

Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir bu soruya, Ekrem İmamoğlu önde gözüküyor yanıtını verdi. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat seçim sonuçları ile ilgili açıklamasında ise “Kürtlerin tercihi değişti, durum bıçak sırtı” değerlendirmesinde bulundu. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir