Gündem

ÖSYM Eski Başkanı Ali Demir FETÖ’den Gözaltına Alındı

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik gerçekleştirilen soruşturma kapsamında ÖSYM yapılanmasına yönelik operasyonlar düzenlendi. 

Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen bu operasyonlarda 34 kişi gözlatına alındı. Gözaltına alınan bu şahısların arasında geçtiğimiz dönemlerde ÖSYM Başkanlığı görevini yürüten Ali Demir’de yer aldı. 

ÖSYM ESKİ BAŞKANINA FETÖ GÖZALTISI

ÖSYM’ye yönelik düzenlenen FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturması Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca tarafından yürütüldü. Gerçekleştirilen soruşturma kapsamında terör örgütünün ÖSYM Başkanlığı’nda oluşturduğu yapılanmasına yönelik halen görevde bulunan 6 kişi gözlatına alındı. Toplama 34 kişi gözaltına alınırken bu isimlerin arasında ÖSYM eski başkanı Ali Demir de yer aldı. 

Söz konusu soruşturma kaspamında hakkında gözlatı kararı çıkarılan 34 kişiden bir bölümü gözaltına alındı. Toplam 7 farklı şehirde devam eden operasyonların devam ettiği aktarıldı. 

Ankara merkezli İstanbul, Adana, Eskişehir, İzmir, Nevşehir ve Trabzon’da düzenlenen operasyonda şu ana kadar 17 şüpheli gözaltına alınırken aranan diğer 17 kişinin yakalanması için operasyonlar devam ediyor. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir