Gündem

Oyunu Kullanan Binali Yıldırım’dan İlk Açıklama

23 Haziran İstanbul seçimleri için oy verme işlemi devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın oy kullanacağı seçimler devam ederken siyasilerde oylarını kullanmaya başladılar. 

AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım’da oyunu kullananlar arasındaydı.

BİNALİ YILDIRIM’DAN İLK AÇIKLAMA

İstanbul için oyunu kullan Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım oy kullanma işleminin ardından basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu. 

Oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirdiğini dile getiren Binali Yıldırım, İstanbul seçmenin de en doğru kararı vereceğine inandığını söyledi. 

 “Oyumuzu kullandık vatandaşlık görevimizi yaptık. Oy verme işlemi sona erdiğinde oylar sayılacak ve İstanbul’u 5 yıl boyunca kimin yöneteceğine karar verilecek. İstanbulluların oyları ile verecekleri kararın başımızın üstünde yeri var. İstanbulluların en doğru kararı vereceklerine inanıyorum. 6 Mayıs’tan bu yana projelerimizi anlattık. Bir söyledik iki dinledi. Bundan sonrası İstanbullu seçmenlerin kararı.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Binali Yıldırım oy kullanmaya eşi Semiha Yıldırım ve torunları ile birlikte geldi. Binali Yıldırım oyunu Tuzla Aydınlı mahallerindeki Cemil Meriç İlköğretim okulunda kullandı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir