Gündem

Ramazan Bayramı ve 9 Günlük Tatil Süreci Ne Zaman Başlıyor?

Tüm Müslüman alemi gibi tüm Türkiye’de artık sayılı günler kalan Ramazan Bayramı için gün sayıyor. Ramazan ayının yarısından fazlasının tamamlanmış olması nedeniyle tatil hesapları yapan vatandaşlar, 9 günlük sürecin ne zaman başlayacağını araştırıyorlar. 

Bu çerçevede hem Ramazan Bayramı için 9 günlük tatil süresi hemde Ramazan Bayramı’nın hangi gün başlayacağı detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2 haftadan uzun bir süre önce başlayan Ramazan ayında artık son günlere girildi. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre sonra kutlanacak olan Ramazan Bayramı için heyecan da başladı. Özellikle bayramda şehir dışına çıkmayı planlayan tatilciler 9 günlük tatil yapacaklar. 

Ramazan Bayramı tatili için Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden bir açıklama yapılmış ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü belirtildi. Bu kararın ardından tatil 9 gün olmuş oldu. 

Ramazan Bayramı ise 4 Haziran tarihinde başlayacak. 3 günlük bayram ise 4-5-6 Haziran tarihlerinde idrak edilecek. 

Kamuilanlari.com 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir