Gündem

Sağlık Bakanı duyurdu: Tüm uçuşlar durduruldu!

Dünyada 361 kişinin ölümüne neden olan coronavirüs hakkında gelişmeler devam ediyor. Türkiye’de endişe halinde olan vatandaşlar için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Ay sonuna kadar Çin’e uçuşları iptal ettiklerini söyleyen Koca açıklamasında ““ Çarşamba gününden itibaren ay sonuna kadar Çin’den gelen bütün uçuşların durdurulması kararını aldık. Ay sonu itibariyle devam edip etmeyeceği konusu tekrar değerlendirilerek aldığımız kararı kamuoyuyla da paylaşmış oluruz” ifadelerini kullandı.

Termal kamera uygulaması

Havaalanlarında Japonya, Tayvan, Tayland, Hong Kong, Singapur, Güney Kore ve Malezya’dan gelenlere yönelik termal kamera uygulamasının olduğunu söyleyen Koca “ Bugün bilim kurulumuzun yedinci toplantısını yapıyoruz. Bütün alınan kararları, uyarıları kamuoyuyla şeffaf şekilde paylaşıyoruz. Özellikle şu an ülkemizde coronavirüsün olmadığını ve ülkeye girişini önlemek üzere bilim kurulunun aldığı önerileri hassasiyetle hayata geçirme noktasında özen gösteriyoruz. Dün de bahsetmiştim. Bilim kurulunun gündemine gelen başka ülkelerden havaalanlarında termal kamera uygulamaları vb gibi uyguladığımız önleyici yaklaşımları devreye girip, girmemesiyle ilgili gündeme geldiğini, bugün için karara bağlanacağını söylemiştim.” dedi.

Bakan Koca 61 kişinin alınmış numunelerinin sonuçları çıktığını bildirdi. Koca virüs taşıdığından şüphelenilen kişilerle ilgili “61 kişiden alınan numunelerin negatif olduğunu yani koronavirüs hastası olmadıklarını ayrıca ifade etmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir