Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan Milli Aşı Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul ziyareti kapsamında çeşitli hastanelere ziyaretler düzendi. Gerçekleştirdiği her ziyaret kapsamında kısa kısa açıklamalarda bulunan Bakan Koca genellikle Sağlık Bakanlığı bünyesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

MİLLİ AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu ziyaret kapsamında ayrıca Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin poliklinik binasının açılış törenine katıldı. Burada da hem açılışı yapılan hemde yapımı devam eden şehir hastanelerine dair bilgi veren Bakan Koca’nın değindiği bir diğer konu milli aşı.

Milli aşı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıklayan Bakan Koca şu ifadeleri kullandı. 

Sağlık Bakan Fahrettin Koca’nın Milli Aşı Açıklaması

“Biz yeni dönemde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte özellikle yerlileşmeyi ve millileşmeyi de çok önemsiyoruz. Dışa bağımlılığımızın yüksek olduğu ilaç, malzeme, cihaz ve aşı konusunda, özellikle 2023 sonuna kadar aşıyı yerlileştirme noktasında kararlıyız. Aşıyla ilgili bir ekip iki hafta önce Küba’ya gitmişti. Şu an yine geniş bir ekibimiz Güney Kore’de araştırma, çalışma ve görüşmeleri yapmak üzere orada. Biz bu noktada özellikle aşıyı devlet eliyle güvenilir şekilde, maliyetini önemsemeden mutlak yerlileştirmeyi ve millileştirmeyi hedefliyoruz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir