Gündem

Sağlık Sen’den Yüzde 85 Zam Yapıldı İddialarına Yanıt Geldi

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Terzi’nin maaşına ilişkin son dönemlerde basında bazı haberler yer aldı. 

Söz konusu bu haberlerde Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Terzi’nin kendi maaşına yüzde 85 oranında zam yaptığı ifade edildi. Bu zam oranının şube müdürleri ile yönetici kadrolarına dikkat çekici oranlarda yapıldığı da bu haberler arasındaydı. 

Sağlık Sen Başkanı Terzi’nin maaşının 26 bin TL olduğunun iddia edildiği o haberlere ise sendikadan yanıt geldi. 

SAĞLIK SEN’DEN MAAŞ İDDİALARINA YANIT GELDİ

Sağlık Sen Sendikası tarafından yayımlanan basın açıklamasında söz konusu iddialara ilişkin basın açıklaması yapılmasının gerek görüldüğü ifade edildi. Söz konusu haberlerin yalan haber olduğunu ifade eden Sağlık Sen gündemde yer alan bu iddiaların yöneticilerin ve teşkilat mensuplarının karalama amaçlı olduğu belirtildi. Bu haberlerin soyut iddia olduğunu ifade eden Sağlık Sen iddiaların gerçek olmadığını açıkladı. 

Maaşlara yüzde 85 oranında zam konusuna dair de açıklamalarda bulunan Sağlık Sen şu ifadeleri kullandı. 

”Gerek Sayın Genel Başkanımızın gerekse şube başkanlarımızın maaşlarına atfen yazılan rakamların hiçbiri doğru değildir. Dolayısıyla yüzde 85 zam yapma gibi bir durum asla ve kata doğru değildir. Maaşlar, haberde konu edilen rakamların çok çok altındadır. ‘Yeni lüks araç alındı’ iddiaları da aynı şekilde asılsızdır. Alınan araçlar ikinci eldir.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir