Gündem

Sanayi Bakanı Varank’tan Kobilere Ticarileşme Desteği Açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında kobilere sağlanacak olan destekler hakkında açıklamalarda bulundu.

SANAYİ BAKANI VARANK’TAN DESTEK AÇIKLAMASI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bakanlık tarafından verilmesi planlanan destekler konusunda yapmış olduğu açıklamasında dijitalleşme teknolojisi üzerinde durdu. 

Bu teknolojiyi  yerli olarak gerçekleştirilecek olan önemli destekler sağlanacağını açıklayan Bakan Varank, bu KOBİ’lerin teşvik edileceğini ifade etti. Bu çerçevde sağlanacak olan destek miktarına dair de açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Varan şu açıklamalarda bulundu. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Açıklaması

“Bugünden itibaren akıllı dijital teknolojileri desteklemeye başlıyoruz. Bu teknolojileri yerli olarak geliştiren KOBİ’lere uygulama ve ticarileşme desteği vereceğiz ayrıca üretim süreçlerini dijitalleştirmek isteyen KOBİ’leri de teşvik edeceğiz. Buna seracılık yatırımları da dahil. Bu manada dijitalleşmeden seracılık yatırımları da faydalanabilecek. Çağrımızın üst limiti 1 milyon lira ve daha da önemlisi bunun 300 bin lirası hibe şeklinde.”

Sanayi Bakanı Varank konuşmasında ayrıca istihdam konusuna değindi. Bu konuda önemli çalışmaları olduğunu ifade eden Bakan Varank önemli projelerin uygulamaya gireceğini ifade etti. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir