Gündem

Sayemizde ABD Suriye’ye girdi! Biz hala Suriye’nin toprak bütünlüğü türküsünü söyleyerek geziyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündeme dair bazı değerlendirmelerde bulundu. İktidar partisini Suriye ve Ekonomi üzerinden eleştiren Karamollaoğlu, işsizlik verilerine de değinerek Türkiye’nin geldiği vahim duruma dikkatleri çekti.

Temel Karamollaoğlu konu ile ilgili şöyle konuştu;

Özellikle Suriye ile ilgili konuşmaktan ziyade geçmişe dönük müzakere ve mütalaa yapma ihtiyacımız var, en çok da iktidarın ihtiyacı var. Bu mütalaayı yapmak yerine algı operasyonları ile günü kurtarmaya çalışırsak bu netice vermez. Hastalık ancak doğru reçete verildiğinde doğru ilaçlar kullanıldığında tedavi edilir. Yoksa siz hastalığı tedavi edemezsiniz. İyisin iyisin demekle hasta iyileşmez.

AB ÜYESİ OLMAK İÇİN BİR ARPA BOYU YOL GİDEMEDİLER

Dış politikada sıkıntılar var dış politikamız iflas etti. AB üyesi olalım dedik 30 fasıldan sadece 1 tanesi açıldı. 18 yıldır mücadele ediyorlar AB üyesi olmak için bir arpa boyu yol gidemediler. Neden AB’ye alınmadığımızı bir türlü oturup izah edemiyorlar. Neden sorusunu sorup sonrada cevap aramak icap eder.

SAYEMİZDE ABD SURİYE’YE GİRDİ

Suriye sorunu 10 yıl öncesinde yoktu lakin şimdi var, bize milyarlara mal oldu, yüzlerce şehit verdik. Suriye mahvoldu milyonlarca insan yurdunu terk edip mülteci konumuna düştü. Şimdi içinde bulunduğumuz durumdan nasıl kurtulacağımızı bilemiyoruz. Sayemizde ABD Suriye’ye girdi… Suriye darmadağın oldu, biz hala Suriye’nin toprak bütünlüğü türküsünü söyleyerek geziyoruz. Darmadağın olmuş bir Suriye’de toprak bütünlüğü sağlanacak, inşallah! Bu durumun vebali Suriye’nin bu hale gelmesine sebep olanların omuzlarındadır. Herkes bilmeli ki ABD Ortadoğu’ya, Suriye’ye girdi ve burada kalmak niyetinde. Trump çekileceğim diyor onun kendisine göre bir tüccar mantığı var ama herkes biliyor ki YPG bölgesinde ABD en büyük üslerinden birisini kurdu.

Kimse bunlardan bahsetmiyor. Binlerce tır YPG’ye destek verildi deniyor, yoksa yarın ABD bu bölgede bir harekât yaparsa ihtiyaç duyacağı silahları depoluyor mu bu bile soru işareti olan bir konudur. ABD’nin bir amacı da bölgede İran ile bir çatışmaya girmemizdir. Böyle bir durum kesinlikle Ortadoğu barışına darbe indirecektir. Biz daha önce belirttik bu bölgenin sıkıntılarını bu bölgenin insanı çözecektir ancak.

İKTİDAR ALGI OPERASYONU YAPIYOR

Algı operasyonları iktidarların başvurduğu bir yoldur. Sen iyisin iyisin dersin lakin adam hastaysa o ağrıları çeker. Suriye Problemi, ABD ile görüşmeler, Rusya ile görüşmeler bunlar gerçeklerin üstünü örtmüyor. Sadece dış politikada sınıfta kalmadık ekonomik problemleri vatandaş can havli ile derinden yaşıyor.

Siz ekonomi ne kadar iyi derseniz deyin ekonomik problemleri yaşayanlar bunu bilir ve hisseder. Ne yazık ki ekonomimiz adeta pamuk ipliğine bağlıdır. O yüzden Trump sizi askeri olarak canınızı okurum demiyor ekonominizi çökertirim diyor. Lafı bile Türkiye’yi etkiliyor.

Yapılması gereken en öncelikli ve aciliyetli adım ekonominin toparlanması ve düze çıkarılmasıdır.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİN İPOTEK ALTINA ALINMASI

Bakınız bütçe meclise sevk edildi. Bu bütçe ile ülkemizin problemleri çözülebilir mi çözülemez mi? En büyük sıkıntıyı nerede yaşıyoruz nasıl halledeceğiz soruları aklımıza geliyor? Bu sorunları halletmeye borç ile kalkarsak faizler alıp başına gidecektir. Yatırımlar nereye kaydırılacak, doğrudan doğruya siz üretimi arttıramazsınız diğer sahalarda yaptığınız katkılar ancak kısmi olacaktır. Misal inşaat sektörü; bu sektör üretken bir yatırım değildir sadece ev ihtiyacını karşılar ardından biter. Üretim gelmez arkasından onun için inşaata yapılan yatırım Türkiye’nin geleceğinin ipotek altına alınması manasına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir