Gündem

Seçim Öncesi EYT Yasası Bekleyenlere MHP Lideri Bahçeli’den Kötü Haber

Yerel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli son olarak bir televizyon programına katıldı. 

Katıldığı televizyon programında partisinin yerel seçim çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli yerel seçim gündeminin yanı sıra siyaset gündeminde ele alınan konulara dair değerledirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

DEVLET BAHÇELİ’DEN EYT VE İDAM AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yapmış olduğu konuşmasında Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların merakla beklediye yasa konusunda açıklamalar yaptı. EYT yasasına dair konuşmasında seçim öncesinde bu konuda adım atılamayacağını ifade eden Devlet Bahçeli seçim sonrasında konunun ele alınabileceğini söyledi. 

MHP Lideri Bahçeli’nin EYT Konuşması

”Şu an için bunun çıkması mümkün değil. Hele hele seçime 10 gün kala böyle popülist bir politika da uygulanmaz. Ama seçim sonuçları belirlenir, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kalıcı istikrar sağlayıcı güçle yoluna devam ederse bu konuyu da çözmesi için tavsiyelerde bulunulabilinir.”

İDAM AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim mitingi kapsamında ele alınan idam yasası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye soruldu. Bu konuda MHP’nin tavrının net olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, ”Eğer idamla ilgili adım atılacaksa MHP bu konuda var.” dedi.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir