Gündem

Seçim Öncesi EYT Yasası Bekleyenleri Üzen Açıklama

Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaş seçim öncesi dönemde çalışmalarını hızlandırarak bu konuda adım atılması için kampanyalar yapıyorlar. 

Bu kapsamda İstanbul, Ankara ve diğer büyük şehirlerde kalabalık EYT toplantıları düzenleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar sosyal medya üzerinden de çalışmalarına devam ediyorlar. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EYT YASASINA DAİR AÇIKLAMA

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yerel seçimler öncesi emeklilik yasasında düzenleme yapılması ve EYT Yasasının çıkması için güzel haber beklerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan konuya dair açıklama geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu televizyon proramında ülke gündemini ele aldı. Bu kapsamda merak edilen konulara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kendisine sorulan sorulara da yanıt verdi. 

Bu kapsamda son dönemlerin en önemli siyasi gündem konusu olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan net açıklamalarda bulundu. Bu çerçevede Emeklilikte Yaşa Takılanların beklediği açıklamalarda bulunmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yapılan gündemde yok açıklamalarına paralele değerlendirmelerde bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT konusuna dair şu ifadeleri kullandı. ”EYT’de Demirel bir yanlışın içine düştü. Bu erken emeklilik olayını kimler tahrik ediyor, muhalefet. Eğer biz vatanseversek, milletimizi seversek niçin erken emeklilik diyoruz?”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir