Gündem

Seçim Öncesi EYT Yasası İçin 1 Milyonluk İstanbul Mitingi

Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşlar yerel seçimler öncesinde EYT Yasasına dair olumlu bir adım atılmasını istiyorlar. Bu çerçevede bazı şehirlerde toplantılar düzenleyen EYT’li vatandaşlar bu toplantıların en büyüğünü İstanbul’da düzenlemeye hazırlanıyorlar. 

EYT Yasası için İstanbul Maltepe’de düzenlenecek mitinge dair ayrıntılar;

İSTANBUL’DA  1 MİLYON KİŞİLİK EYT MİTİNGİ HAZIRLIĞI

EYT yasası için düzenlenecek olan miting öncesinde mitingin ne zaman yapılacağına dair EYT SYD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak açıklama geldi. 

Gönül Boran Özüpak, EYT İstanbul mitingi için Aydınlık’a yapmış olduğu açıklamalarında mitingin ne zaman yapılacağına ilişkin planlardan bahsetti. Bu kapsamda atılacak adımları düzenlenecek mitingin amacına dair açıklamalarda bulunan EYT SYD Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak şu ifadelerde bulundu. 

EYT İstanbul Mitingi Ne Zaman?

“Yaptığımız yönetim kurulu toplantısında Maltepe’de miting kararı aldık. Çarşamba günü izinler için resmi taleplerimizi emniyet ve valiliğe sunacağız. Aklımızda iki tarih var ancak henüz net değil. Malum seçim de yaklaştığı için yetkililerin de uygun gördüğü bir tarihi belirleyeceğiz. Ankara’da yaptığımız büyük buluşmada şunu gördük; toplantı salonlarına sığmıyoruz. İşte bu yüzden taleplerimizi en gür sesle haykırmak için miting alanlarına iniyoruz. Biz varız ve buradayız demek için Maltepe’de olacağız. Taleplerimizin seçimlerden önce görüşülmesini ve halledilmesini istiyoruz. Tüm bunlar yapılana kadar eylemlerimiz olacak. Sonuç alana kadar mücadelemize devam edeceğiz.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir