Gündem

Seçimler Öncesi Son Anket! Büyükşehirlerde Durumlar Karışık

Yerel seçimlerin yapılmasına sadece 1 gün kaldı. Ankara İzmir Bursa ve Antalya’da millet ittifakı İstanbul’da ise Cumhur ittifakı önde görünüyor. Yapılan araştırmalara göre 5 şehirden 4’ünde millet ittifakı kazanacakmış gibi duruyor.

 Cumhur ittifakı ise sadece İstanbul’da önde İstanbul Ankara İzmir Bursa ve Antalya’da gerçekleştirilen anketlere göre Cumhur ittifakı İstanbul’da kendisini gösteriyor. Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım %46’nın üzerinde oy alırken millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu da %43 seviyelerinde kaldı. İstanbul’da kararsızların oy oranı ise yüzde on seviyelerinde.

Elde edilen verilere göre Binali Yıldırım İstanbul’da Oyların %46 seviyelerinde Cumhur ittifakı sadece İstanbul’da ipi göğüsleyecek gibi görünüyor millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu da %43,3 al seviyelerinde kaldı.

Ankara’da ise elde edilen verilere göre Belediye Başkanı adayında Mehmet Özhaseki ve Mansur Yavaş karşı karşıya gelecek. Mehmet Özhaseki’nin oyu 42.86 Mansur Yavaş’ın oyu ise 45.06 seviyelerinde.

İzmir’de millet ittifakının oy oranı %56 seviyelerinde cumhur ittifakında ise %32 seviyelerinde oy oranı var. İzmir’de kararsızların oy oranı oldukça az yüzde dört seviyesindeki seçmen kararsız olduğunu düşünüyor. Bursa ve Antalya’da da Millet İttifakı önde gidiyor yapılan araştırmalara göre millet ittifakı son dönemde en yüksek oy oranına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir