Gündem

Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi Sağlansın Talebi

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla şehit aileleriyle birlikte dernek binasında basın açıklaması düzenledi.

Mustafa Hızal basın toplantısı kapsamında şehit ailelerinin bazı taleplerini olduğunu ifade ederek bu talepleri açıkladı. 

FAİZSİZ KONUT KREDİSİ İLE ÖTV TALEBİ

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal düzenlenen basın toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında konut kredisi konusuna değindi. 

Şehir ailelerine faizsiz konut kredisi verilmesini talep eden Mustafa Hızal, şehit ailelerinin ayrıca araçlardan alınan ÖTV’den de muaf olmasını istedi. Mustafa Hızal’ın yapmış olduğu konuşması.

“Ailelerimizden gelen yoğun talepler üzerine bu önemli günlerde onların sorunlarından olan, evli şehit ailelerimizin anne ve babalarına faizsiz konut kredisi ve binek araçlardan alınan ÖTV’den muaf tutulması, 2’nci iş hakkından yararlanması, ÖTV’den gazilerimizin de muaf tutulması, ayrıca muhtarlarımıza yapılan silah ruhsatlarında ömür boyu taşıma verildiği gibi şehit ailelerimize ve gazilerimize de bu imkanlardan faydalanması hususunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan önümüzdeki günlerde müjdeli haberler bekliyoruz”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir