Gündem

Şırnak’tan Kara Haber Geldi! Şehit ve Yaralı Askerlerimiz Var

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen operasyonlar devam ediyor. Bu operasyonlar kapsamında Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bulunan Cudi Dağı bölgesinde yeni bir operasyon gerçekleştirildi.

Bu operasyon sırasında ise hain teröristlerin bölgeye daha önceden döşedikleri EYP infilak etti. Meydana gelen olayda 1 asker yaralanırken bir askerde şehit oldu. 

1 ASKER ŞEHİT 1 ASKER YARALI

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bulunan Cudi Dağı bölgesinde Bölgeden edinilen ilk bilgilere göre, Cizre Asayiş Komutanlığına bağlı birlikler tarafından “Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi ” operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında arazi arama faaliyetleri gerçekleştirildi. Bu operasyonlar sırasında ise PKK’lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 2 asker yaralandı.

Yaralı askerler bölgeye sevk edilen askeri helikopter ile birlikte hastaneye kaldırıldı. Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan askerler hemen tedavi altına alındı. Bir asker hastanede gerçekleştirilen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit düştü. Diğer askerin sağlık durumuna dair yapılan açıkalamda tedavinin devam ettiği bildirildi. Ayrıca bölgede geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir