Gündem

SON DAKİKA..! AK Parti’den KHK’lılara Af Açıklaması

TBMM’nin açılışı öncesinde Meclis bahçesinde Habertürk TV canlı yayını vardı. Bu canlı yayına katılan isimlerden bir tanesi de AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı oldu.

Yeni yasama yılına ilişkin açıklamalarda bulunan Naci Bostancı konuşmasında ayrıca af konusuna ilişkin de bilgiler verdi. 

KHK’LILARA AF GÜNDEMDE DEĞİL

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı katıldığı canlı yayın kapsamında ele aldığı konulardan bir tanesi af yasası oldu. Bu konuda gazeteci Bülent Aydemir, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı’ya KHK’lılara Af Gelecek mi? sorusunu yöneltti. 

Naci Bostancı bu konuda çok net ifadelerle KHK’lılara af düzenlemesinin gündemde olmadığını ifade etti. İşte, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı’nın o konuşması;

“Öyle bir şey olmaz. Bu işin propagandası ile hukuk temelindeki uygulaması, şüphesiz birbirinden farklı olacaktır. KHK’lılar diye bir grup yok. Çok farklı nitelikler taşıyan insanlar var. Kimisine ilişkin delil bulunamamış beraat etmiş ama devlet aklında bir şüphe kalmış, onunla çalışmak istemiyor mesela. Kimisi için, hakikaten herhangi bir bir şey yok, tanıklar üzerinden suçlamalar olmuş… Bunları birbirinden ayırmak için mekanizmalar kurduk. Bunlar kolay işler değil. Terörle mücadele ediyorsun, ucu bucağı belli olmayan bir örgütle mücadele ediyorsun.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir