Gündem

Son dakika! İdlib’de Rejim Güçlerinden Hain Saldırı ! 4 Askerimiz Şehit 9 Askerimiz Yaralı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İdlip‘de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen askerlerin 3 Şubat 2020 tarihinde Rejim güçleri tarafından yoğun topçu atışı nedeniyle 4 askerin şehit olduğu 9 askerinde yaralandığı açıklandı.

4 ASKERİMİZ ŞEHİT 9 ASKERİMİZ YARALI

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada “İdlib’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Rejim unsurları tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1’i ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir