Gündem

Sosyal Medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Hakarete Tutuklama Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medya hesabı aracılığıyla hakaret eden bir kişi güvenlik güçleri tarafından yakalandı. 

Güvenlik güçleri tarafından öncelikle gözaltına alınan bu şahıs önce göz altına alındı. Burada ifadesi alınan şahıs işlemlerinin tamamlanmasıyla mahkemeye çıkarıldı.

Gerçekleştirilen duruşmada söz konusu şahıs hakkında tutuklama kararı verildi. İşte yaşanan olaya ilişkin detaylar,

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A HAKARETE TUTUKLAMA KARARI

Meydana gelen olan Tekirdağ’da yaşandı. Tekirdağ Çorlu’da yaşayan bir vatandaş kendisine ait sosyal medya hesapları üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etti. Yaşanan bu olayın güvenlik güçleri tarafından farkedilmesiyle şahıs hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bölgeden edinilen bilgilere göre, Çorlu Jandarma Komutanlığı ve Tekirdağ Jandarma Komutanlığı ekipleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden şahsı belirlediler. Tekirdağ’da yaşayan ve şoförlük yaptığı öğrenilen İ.B. isimli şahıs Çorlu Jandarma Komutanlığı ve Tekirdağ Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından evine düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan ve Jandarmada’ki ifade işlemleri sona eren İ.B. isimli şahıs daha sonra mahkemeye sevk edildi. Çorlu Adliyesine sevk edilen İ.B, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir