Gündem

Süleyman Soylu: 3 Milyon 650 Bin Suriyeli Misafir Ediyoruz, 80 Bin Kaçak Göçmeni Göndereceğiz

Türkiye’nin en önemli iç meselelerinin başında gelen mülteciler ve kaçak göçmenler konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi. 

Bu konuda detaylı açıklamalarda bulunan Bakan Soylu yürütülen çalışmalara dair bilgi verdi. Türkiye’nin bir göç dalgası ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Sleyman Soylu, sadece 2016 yılında Türkiye sınırına gelip de geçmek isteyen kaçak göçmenlerin engellenme sayısı 729 bin 370 olduğunu açıkladı. 

3 MİLYON 650 SURİYELİ MİSAFİRİMİZ VAR

Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında kaçak göçmen konusunda Türkiye’nin elde ettiği başarıları da açıkladı. 2018’de 268 bin kaça göçmenin yakalandığını ifade eden Bakan Soylu, 2019 yılında bu sayının 300 bini aşacağını düşündüğünü söyledi. Bu konuda insanlara aracılık eden organizatörlerinde yakalandığını ifade eden Süleyman Soylu bu zamana kadar yakalanan organizatör sayısı 16 bin dedei. Mücadelenin devam ettiğini açıklayan Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı. 

”Türkiye’yi, bir kaçak göç merkezi yapmamak için büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. Bu esnada da 3 milyon 630 bin Suriyeli kardeşimiz de ülkemizde misafir ediyoruz. Geçen yıl toplam 56 bin kaçak göçmeni sınır dışı ettik. 20 Temmuz itibariyle rakam 43 bin. Bu yıl itibariyle de biz ortalama 80 bin, yani geçen seneden neredeyse, yüzde 40-50 civarında bir fazlalıkla sınır dışı işlemi gerçekleştireceğiz. Gerçekleştirmek zorundayız”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir