Gündem

Suriye’den Yürek Yakan Şehit Haberi

Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde bulunan Türk askerleri ile bölücü terör örgütü mensubu PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Yaşanan çatışma sonrası Onbaşı Mikail Candan yaralandı. 

Çatışmada yararlanan Onbaşı Mikail Candan, sağlık ekiplerinin yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

AFRİN’DEN YÜREK YAKAN HABER 1 ASKERİMİZ ŞEHİT

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin Halep kentine bağlı  Afrin Bölgesine yönelik Zeytin Dalı harekatını gerçekleştirmişti. Bu harekat ile bölgeyi özgürleştiren ve teröristlerden temizleyen TSK bölgede güvenliği sağlamaya devam ediyor.

Bu kapsamda bölgede bulunan askerlerimize bir saldırı düzenlendi. Afrin ilçesi Kimar Üs Bölgesi mevkiinde yaşanan olayda PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. Meydana gelen çatışma sırasında Uzman Onbaşı Mikail Candan, ağır yaralandı. Hemen ilk müdahesi yapılan ardından sağlık ekiplerinin tedavi altına aldığı Uzman Onbaşı Mikail Candan, kurtarılamayarak şehit oldu. 

Yaşanan çatışma sonrası bölgede bulunan bölücü terör örgütü mensuplarının temizlenmesi adına, bölge ateş altına alındı. Ayrıca çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Mikail Candan’ın cenaze memleketi Aksaray’da defnedilecek.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir