Gündem

Suriyelilere ilişkin paylaşım yapan AKP Milletvekili ihraç edildi

AKP’de eleştirilere tahammül sınırları giderek daralıyor. AKP iktidarının yönetim şeklini eleştiren Milletvekilleri bir bir partiden ihraç ediliyor. İhraç edilenler arasında AKP eski Kayseri Milletvekili olan Pelin Gündeş Bakır’da bulunuyor.

AKP’nin geçtiğimiz ay düzenlenen Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı’nda, sosyal medya hesabı Twitter’da Suriyelilere ilişkin paylaşım yapan 24’üncü dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır’ın, kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi. AKP’nin Suriyeliler hakkında ki politikalarını eleştiren Bakır’ın parti içtüzük kurallarına uymadığı gerekçesi ile partiden kesin ihracına karar verdiğini açıkladı.

”Suriyelileri Türklerin Sırtından İndirin Artık”

Bakır, Suriyeliler hakkında yapmış olduğu paylaşımda AKP’nin politikalarını sert bir dille eleştirmiş ve yoksulluk gerekçesi ile siyanürle intihar eden vatandaşlarımızın toplu intiharlarına dikkat çekmek istemişti. Bakır mesajında, “Bu sabah Bakırköy’de 3 kişilik aile hayatına son verdi. Evde yapılan incelemede siyanüre rastlandı. Bu son 10 günde yaşanan 3.cü toplu intihar vakası. Milletimiz ölüyor. Suriyelileri Türklerin sırtından indirin artık. Vatanlarına dönsünler. Hiçbirine vatandaşlık verilmesin!” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir