Gündem

Tarım Bakanı Pakdemirli’den Çiftçiye Destek Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir’de bazı etkinliklere katıldı. Bu etkinlikler kapsamında gündeme dair açıklamalarda bulunan Bekir Pakdemirli tarımda destek konusuna değindi. 

AK Parti hükümetinin çiftçiye yönelik sağladığı destekler kapsamında açıklamalarda bulunan Bakan Pakdemirli atılan ve atılacak olan alımları değerlendirdi. 

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ’DEN ÇİFTÇİYE DESTEK AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçilerle biraraya geldiği etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında çiftçilere, Babacığımı tarım makineleri yaparken şehit vermiş biri olarak benim size sahip çıktığım kadar sizin de bana sahip çıkmanızı bekliyorum.” açıklamasında bulundu. Açıklamalarında AK Parti hükümetinin yaşadığı siyasi sorunları hatırlatan Bakan Pakdemirli bu sorunlara rağmen gelişme sağlandığını ifade etti.

Tarımın da geliştiğini ifade eden Tarım Bakanı Pakdemirli tarımsal hasılada Türkiye’nin iyi bir seviyede olduğunu söyledi. Türkiye’nin bu konuda tarımsal hasılada Avrupa’da 1. sırada, dünyada ise 7. sırada olduğunu hatırlatan Bakan Pakdemirli Bu başarı devletin değil sizlerin başarısı. Sizler akıllı olduğunuz, arazilerinizi doğru değerlendirdiğiniz için tarımda Türkiye birincidir, dedi. 

“Biliyoruz ki bu dövizin fırlamasından tarım etkilendi, girdi maliyetleriniz arttı. Biz de oturduk dedik ki ‘fiyatları nasıl geri çekeriz?’ Tarım Kredi Kooperatifimizle konuştuk. Onlar geri çektiğinde diğerleri de çekiyor. Onlar da kar gözetmeksizin çiftçimizi, köylümüzü rahatlatmak için her türlü emeği koydular. Olabildiğince zarar noktasına getirmeden gübrede, yemde indirim yaptılar.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.