Gündem

Tek Tip Askerlik Sistemi Ne Zaman Meclis’ten Kabul Edilecek?

Bilindiği üzere yeni askerlik sistemi için geri sayım başladı. Vatani görevini yapmamış olan veya yapacak olan on binlerce genç yeni askerlik sisteminin detaylarının belli olmasını bekliyor. Bu kapsamda askerlik süresinin kısalmasını bekleyen adaylar için konuya dair son gelişmeleri haberimizde değerlendiriyoruz. 

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ İÇİN GERİ SAYIM

Yeni askerlik sistemi konusunda en net açıklamalar Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından geldi. Askerlik sisteminin değişmesi konusunda sürecin en yetkili ismi olan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaşanan sürece ve çalışmaların işleyişine dair bilgiler verdi. Bakan Akar yapmış olduğu açıklamasında “Askerlik meselesini yeni ve köklü bir anlayışla ele almamız gerekiyor. Gerekli düzenlemelerin ve çalışmaların yapılmasının ardından Türkiye’de bir daha bedelli kanununa ihtiyaç olmayacak şekilde düzenleme yapacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu kapsamda yeni askerlik sisteminin uygulamaya girmesi konusunda yapılan açıklamada ise Bakan Akar, Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan bir sistemi umuyorum yakın bir gelecekte yürürlüğe sokmaya çalışacağız. Öğretmen hakim doktor akademisyen sporcu gençlerimizi var. Onların meşguliyetlerin dikkate alarak en iyi çözüm ne olabilir diye çalışılıyor. Kısa sürede cumhurbaşkanımıza takdim edeceği en kısa sürede. Yakın sürede yürürlüğe sokmaya çalışacağız.” demişti.

Konuya ilişkin tüm gelişmeleri sizlere anlık olarak ataracağız.

Askerlik Sistemi İle İlgili Haberlerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin. 

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Sosyal Medya Çalışmaları Yapılıyor

Yeni askerlik sisteminin yürürlüğe girmesi için bekleyen adaylar sosyal medya kampanyaları düzenleyerek yasanın bir an önce çıkmasını talep ediyorlar. Bu kapsamda halen vatani görevini yapmakta olan askerlerde yasanın çıkması halinde süre kısalmasının kendilerini etkileyip etkilemeyeceği konusunu merak ediyorlar. 

Askerlik Süresinin Düşürülmesi İçin Öne Çıkan Tarih Belli Oldu

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.