Gündem

Terör Örgütü Kırmızı Liste Güncellendi ! İhbar Edene 10 Milyon TL Verilecek

İçişleri Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada terör arananlar listesinin güncellendiği Mohammed Dahlan 10 milyon TL ödüllü “kırmızı liste”ye girdiği ifade edildi. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bu bağlamda üst düzey teröristleri ihbar edenlere 10 milyon TL’ye kadar ödül verilebileceği gibi İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Muhammed Dahlan ile 4 kırmızı, 3 turuncu, 2 gri olmak üzere toplam 9 örgüt mensubu daha arananlar listesine eklendi.”

MUHAMMED DAHLAN KİMDİR?

Orta Doğu’nun Kiralık Katili olarak adlandırılan Muhammed Dahlan’ın Filistin lideri Arafat’ın zehirlenmesinde perde arkasındaki isim olduğu öne sürülüyor. Mısır’daki darbe, Katar’a uygulanan abluka ve Yemen’deki kanlı saldırılarda adı geçiyor. 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’ye mali destek sağladığı gelen bilgiler arasında. Aynı zamanda Cemal Kaşıkçı cinayetinde de parmağı olduğu iddia ediliyor.

15 Temmuz darbe girişiminde aracılıkla suçlanan, son olarak Fetullah Gülen ile röportaj yapan Mısır kanalının sahibi olarak Türkiye’de gündeme gelen Filistinli Dahlan, alınan kararla terörden arananlar listesinde kırmızı kategoriye eklendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir