Gündem

TESK: Bedelli Askerlik Yapmak İsteyenlere Düşük Faizle Kredi Verilsin

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken yapmış olduğu yazılı bir açıklama faiz konusunu ele aldı. Bu konuda bazı taleplerde bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken bedelli askerlik yapacak vatandaşlar için düşük faiz oranları ile kredi sağlanmasını talep etti. 

DÜŞÜK FAİZLE BEDELLİ ASKELİK KREDİSİ

Milli Savunma Bakanlığı’nca hazırlanan yeni askerlik sistemi ile bedelli askerlik kalıcı hale geldi. 2019 yılı için 33 bin TL ve 1 ay askerlik eğitimi ile vatandaşlar bedelli askerlik yapabilecekler. 

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanacak vatandaşlar için ise yeni bir talep geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken askerliğini yapmadan genç girişimci olmuş genç girişimcilerin mevcut durumlarının etkilenmemeleri adına bedelli askerlik yapacaklarını belirtti. Bu girişimcilerin bedelli askerlik ücretlerine dair talepte bulunan Bendevi Palandöken şu ifadeleri kullandı. 

“Askerliğini yapmadan genç girişimci olmuş ve iş yeri açmış bulunan gençlerimizin etkilenmemeleri, iş yerlerini kapatmadan kısa süreliğine askerlik görevlerini yapıp işlerinin başına dönmeleri hem genç girişimciler, hem de ülke ekonomisi için önemli. Bunun için askerlik görevini bedelli olarak yerine getirmek isteyenlere bankalar düşük faizli kredi vermeli.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir