Gündem

TESK’ten Ticari Araçlar İçin ÖTV’siz Yenilenme Süresi Uzatılsın Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken devletin geçtiğimiz aylarda başlattığı ÖTV teşviki ile ilgili taleplerde bulundu.

ÖTV’siz ticari araç yenileme konusuna değinen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu teşvik için sürecin 30 Haziran tarihinde dolacağını hatırlattı. Bu konuda hükümete bir çağrıda bulunan Bendevi Palandöken bu sürenin uzatılmasını istedi. 

ÖTV’SİZ YENİLEME TEŞVİK SÜRECİ UZATILSIN

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yazılı olarak dile getirdiği talebinde, esnafın eski aracını 2 yıl içinde elinden çıkarmak zorunda olduğu söyledi. Bu konuda esnafların yapacakları işlemleri tam bilmediğini ifade eden Bendevi Palandöken bu esnafın büyük bir kısmının yasal süresinde eski aracını sattığı halde bu durumu vergi dairesine bildirmeyi unuttuğundan büyük cezalarla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Bu konuda düzenleme talep eden Bendevi Palandöken esnafın bu haksız cezalardan kurtulması gerektiğini söyledi. Bu konuda düzenleme talep eden Palandöken şu ifadeleri kullandı. 

”Bu konuda gerekli düzenlemeler bir an önce yapılmalıdır. Ticari araçların ÖTV’siz yenilenmesi teşvikinin süresi uzatılmalı ve uygulamada karşılaşılan sorunlar çözüme kavuşturulmalı.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir