Gündem

Ticaret Odası’ndan 9 Günlük Bayram Tatiline İtiraz

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran son dönemlerde artan 9 günlük tatil talebine eleştiride bulundu. Turizm sektörü temsilcileri yapmış oldukları açıklamalarında Kurban bayramı için 9 günlük tatil talep etmişler ve bu tatilin ekonomiye iyi geleceğini ifade etmişlerdi. Gürsel Baran yaptığı açıklamasında bu taleplere değindi.

9 GÜN TATİL OLMASIN

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran konuşmasında uzun bayram tatilşerinin üretimi aksattığını ve ihracatı yavaşlattığını söyledi. Tatil planlamalarının yapılmasında bu etmenlerin göz önünde bulundurulmasını isteyen Baran, ülke ekonomisine zarar verilmemesi gerektiğini ifade etti. 

Bu kapsamda Ramazan Bayramındaverilen 9 günlük tatili hatırlayan ATO Başkanı o dönem vatandaşların kıyı bölgelerine akın ettiğini söyledi. Bu durumun kentlerde durgunluğa neden olduğunu ifade eden Gürsel Baran turizm elirleri artarken; ekonomimizin can damarı olan üretim ve ticaret kesintiye uğruyor  aç.ıklamasında bulundu. 

Tatil ile ilgili görüşlerini kamuoyu ile paylaşan Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran şu ifadeleri kullandı. ”Bu yıl yabancı turist sayısında da artış var, turizm bölgelerindeki doluluk oranları da üst seviyelerde. Yaklaşan Kurban Bayramı’nın zamanı turizm sezonuna denk geliyor. Turizm sektörü zaten hareketli olduğu için bu bayramda tatili uzatmayarak ekonominin diğer alanlarına odaklanalım. Üretim ve ihracatı artırmak için çalışalım.”

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir