Gündem

Tinder kullanıcılarına kötü haber! Verileriniz ve Fotoğraflarınız siber suçlularının elinde!

Dünya çapında kullanılan arkadaşlık uygulamalarından birisi olan Tinder, New York’un siber cinsel saldırı görev gücünün bir üyesi olan Aaron DeVera, gazetecilere verdiği demeçte, kötü amaçlı yazılım ticareti yaptığı bilinen bir internet sitesinde Tinder kullanıcılarına ait 70 binden fazla fotoğraf tespit ettiklerini söyledi. DeVera ayrıca, söz konusu sitede kurbanlara ait olduğu tahmin edilen 16 bin Tinder kullanıcı kimliği içeren dosyalar bulduklarını belirtti.

 TİNDER KULLANICILARININ FOTOĞRAFLARI SİBER SUÇ FORMUNDA  PAYLAŞILDI

Olaya ilişkin konuşan  Tinder yetkilisi, uygulamadaki kullanıcılara ait olan fotoğraf veya bilginin üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasının kesinlikle yasak olduğunu söyledi. Yaşanan durumu bir veri ihlali olarak nitelendirdi. Verilerin kaldırılması için çalışacağını belirtti.

Bir Tinder sözcüsü, “Üyelerimizi ve bilgilerini güvende tutmak için çok çalışıyoruz. Kötü niyetli kişilerin böyle bir ihlali gerçekleştirmesini zorlaştıracak yeni önemleri belirleyip uyguluyoruz” dedi. Şirketin, bu durum karşısında nasıl bir güvenlik önlemi alacağı ise henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir